Počet mladých našeho klubu roste

Prebor klubu 21_mladez Prebor klubu 21_spolecne foto Prebor klubu 21_A

Členská základna našeho klubu roste. Jsme největším klubem v České republice, máme 176 registrovaných členů, z nichž 105 tvoří mládež do 23 let.

Naši mladí startovali v Přeboru Šachového klubu DP Praha a všech čtyřech skupinách se dostali mezi vítěze.

Prebor klubu 21_B Prebor klubu 21_C Prebor klubu 21_D

Vítězem skupiny A byl Michal Kolbušovský a třetí místo obsadil Tomáš Hrbek. Ve skupině B si bronzovou medaili vybojovala Daryna Brynosh. Skupinu C vyhrál Dominik Rous před Jaumem (Jakubem) Veny a čtvrté místo obsadil devítiletý Jeník Bára! Ve skupině D byl nejlepší Fanda Kubát před Jirkou Šámalem, Lukášem Dubským a Matyášem Čeňkem.

Od ledna 2022 se začala hrát krajská soutěž a mládež je na soupiskách v sedmi družstvech Přeboru Prahy. Družstvo ŠK Dopravní podnik Praha E – PORG tvoří však pouze mladí hráči klubu. Průměrným věkem patří k nejmladším družstvům v Praze. Na soupisce je z 20 hráčů šestnáct do 18 let, tři do 23 let a 1 hráč je nad 23 let. Koncem roku jsme zakoupili v rámci projektu Dámský gambit 8 digitálních šachovnic. O online přenos partií je velký zájem. Přináší do královské hry něco nového. Za několik hodin se dva šestnáctiletí studenti Dominik Rous a Petr Leština naučili šachovnice zapojit a „zkušebně“ přenášeli zápas našeho prvoligového družstva B. Generálka dopadla dobře a premiéra byla naplánována na pondělí 10. ledna 2022. Hrál se zápas 1. kola mezi družstvy ŠK Dopravní podnik Praha E – PORG a týmem GROP. DGT šachovnice se podařilo zapojit a zápas 2. třídy Přeboru Prahy družstev přenášelo hned několik světových serverů.

Děkujeme všem sponzorům, členům klubu i rodičům, kteří pomohli s realizací projektu Dámský gambit. Projekt finančně podpořil Dům dětí a mládeže hl. města Prahy, Městská část Prahy 8, NSA z programu Můj klub, časopis Československý šach a Šachový klub Dopravní podnik Praha.

Růžena Přibylová

Posted on: 16.1.2022Růžena Přibylová