Pozvánka na 5. Memoriál Věry Menčíkové v rapid šachu

Pozvánka na 5. Memoriál Věry Menčíkové v rapid šachu

Milí šachoví přátelé!

Rádi bychom Vás touto formou pozvali na 5. ročník turnaje Memoriálu Věry Menčíkové v rapid šachu, který se uskuteční v neděli 5. června 2022 v Muzeu MHD v Praze 6 – Střešovicích.

Turnaj, nad kterým převzal záštitu starosta Městské části Prahy 6 Mgr. Ondřej Kolář, je současně otevřeným přeborem Pražského šachového svazu v rapid šachu jednotlivců a žen a koná se za finanční podpory hlavního města Prahy.

Zároveň je také součástí turnajové série Grand Prix ČR v rapid šachu vyhlášené Šachovým svazem ČR a je posledním turnajem letošního ročníku 2021/2022.

5MemorialVeryMencikove2022Logo2

Turnaj se hraje švýcarským systémem na 9 kol tempem 12 minut na partii pro každého hráče s bonifikací 3 vteřin za každý provedený tah. Výsledky se započítávají na ELO FIDE Rapid a ELO ČR Rapid.

Je vypsáno celkem 29 finančních cen v souhrnné výši 27.500 Kč v různých kategoriích: kromě celkového pořadí ceny čekají také ženy, senioři a seniorky, junioři a juniorky; dále jsou vypsány speciální ceny v rámci přeboru Pražského šachového svazu v kategoriích jednotlivců a žen. Cenový fond je garantovaný při účasti alespoň 200 hráčů. Mládež v kategoriích chlapců a dívek od 10 do 18 let bude bojovat o poháry a medaile.

Atmosféru zpříjemní bufet s drobným občerstvením a stánek s šachovými knihami a předměty. Boje nejlepších hráčů bude možné živě sledovat na internetu – pro prvních šestnáct šachovnic bude zajištěn online přenos.

Turnaj vítá jak registrované, tak i neregistrované hráče – je otevřený všem. Aktuální startovní listina již obsahuje více než 130 přihlášených hráčů: zde. Přijďte si také zahrát!

Přihlásit se můžete přes přihlašovací formulář zde.

Do pondělí 30. května 2022 činí startovné 150 Kč, zvýhodněné startovné 120 Kč platí pro hráče do 15 let (nar. 2007 a ml.) a od 65 let (nar. 1957 a st.), ženy a hráče ŠK Dopravní podnik Praha. Velmistři, mezinárodní mistři (muži i ženy), mladí hráči na Listině talentů ŠS ČR a uprchlíci z Ukrajiny startují zdarma. Startovné pro pozdější přihlášky po 30. květnu je 200 Kč.

Více informací o turnaji najdete na webu zde a v propozicích zde.

Těšíme se na Vaši účast!

Růžena Přibylová, za ŠK Dopravní podnik Praha

Mencikova2019

Posted on: 26.5.2022Martin Přibyl