Reportáž z 11. kola 1. třídy

Ahoj,

s malým zpožděním posílám zápis z našeho posledního zápasu.

Poslední kolo jsme již hráli bez jakýchkoli nervů, protože již dopředu bylo jasné, že skončíme druzí nebo třetí, což vzhledem k tomu, že postupuje pouze vítěz, není moc velký rozdíl.

Nicméně sestavu jsme postavili celkem silnou, protože to byla poslední pozápasová možnost dát si společně pivko. Soupeři se také vytáhli, protože pro ně existovala ještě naděje, že by se mohli zachránit v případě, že nás porazí.

Jejich naděje začaly ale uhasínat celkem brzy, protože na první šachovnici Jakub Tuma skončil po cca půl hodině, když jeho soupeř Jindřich Korsa vlezl do ostré varianty, kterou neznal a velice rychle přišel o věž bez jakékoli kompenzace – 1:0.

Bohužel Kuba pak nevydržel čekání a tak byla hospoda bez něj :-(.

I na dalších šachovnicích se nám podařilo méně zkušené a mladé soupeře přehrávat.

Michal Tocháček na třetí desce si zkušeně počkal, vyměnil téměř všechny figury a v jezdcové koncovce dominoval jeho aktivní král – 2:0.

Další body přidali Jaromír Pesr a Vladimír Matějka, který byl asi ze všech našich hráčů v největším ohrožení, protože pozápasová analýza ukázala, že jeho soupeř mohl vyhrát. Nicméně jedna hrubá chyba partii úplně otočila  – 4:0.

My ostatní jsme přidali remízy a tak jsme poslední zápas celkem bez problému vyhráli 6:2. Výhodou bylo i to, že netrval moc dlouho a mohli jsme sezónu uzavřít v oblíbeně neoblíbené hospodě, kde vzhledem k neúčasti Roberta asi vyhrál Jaromír :-).

Sezóna skončila sice stříbrnou medailí, ale před začátkem soutěže jsme pomýšleli na postup. Bohužel se nám v první půlce nevydařily dva zápasy – s papírově slabším GROPem jsme jen remizovali, když jsme dle průběhu mohli vyhrát a s největším rivalem z Vršovic jsme prohráli 3,5:4,5, kdy se několik partií úplně otočilo a naše výhra nebyla vůbec nereálná.

V druhé půli soutěže se nám ještě nepovedl zápas s Unichessem D, kdy jsme měli několik vyhraných pozic, které se nám podařilo prohrát a my jsme prohráli opět 3,5:4,5. Tato prohra nás mrzela o to víc, že ve stejném kole prohráli i naši soupeři a my jsme mohli jít na první místo o dva body před ně …

Takto nám nezbývá nic jiného než potrénovat a pokusit se o postup příští rok!

Hezké léto!

PS: Děkuji všem hráčům, kteří nastoupili, občas byl trochu problém dát dohromady osm lidí. Jmenovitě děkuji hlavně zdravému jádru – Jaromírovi Pesrovi (nevynechal ani jedno kolo a ani jednu hospodu!), Michalovi Tocháčkovi (odehrál 10 partií), Vláďovi Matějkovi (také 10 partií) a Robertovi Seifarthovi (9 partií, ale v poledních dvou kolech dal přednost družstvu EA Hotels, které bojovalo o postup).

Zdeněk Adámek

Posted on: 10.4.2017Rita