Reportáž z 4. kola 1. třídy

Ahoj všem,

Po papírově lehkém zápasu s posledním GROPem nás tentokrát čekal těžký zápas s Vyšehradem z opačného pólu tabulky. Jelikož Dan Rous nemohl a kapitán i zástupce jsou na horách, nastoupili jsme se dvěma náhradníky. Soupeři se však také nesešli, takže jsme na předních šachovnicích byli silnější a zápas zkušeně dovedli do vítězného konce.

Nejtěžší okamžik zápasu mě čekal hned po 10 minutách hry, kdy přišel Kuba Tuma se podruhé zeptat, zda může vzít remíz. (Na 1.dotaz před partií jsem reagoval negativně.) Rozhodování bylo těžké, lepší hráč, bílé figury x mám 2 pěšce míň a spěchám.

První rezultativní partie byl pan Matějka, který ve své typické partii (rychlá a divoká) využil toho, že si soupeř zapomněl vyvíjet figurky a poslal nás rychle do vedení.
Zbylé partie byly těžký boj, který se rozhodl v časovkách.
Mirek Jurásek na 1.desce precizní poziční hrou eliminoval útočné pokusy zkušeného vyšehradkého harcovníka pana Vodičky a v zápětí partii rozhodl ve svůj prospěch.
Obdobný průběh měla partie Roberta Seifartha na 3.šachovnici. Robert si chytře počkal až soupeř vystřílí prach a v časovce ho donutil překročit čas. 🙂
Když se k tomu přidaly dvě jistící remízy na posledních šachovnicích, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.
Pavel Kříž černými ve svém oblíbeném Lotyšském gambitu získal dobrou živou hru, kterou po pokynu kapitána proměnil v 0,5 bodu do skóre.
Martin Kozák bílými rozehrál partii velmi solidně a bylo pak na soupeři, aby našel vyrovnání. To se mu ve finále povedlo a zde jsem zaknihovali 0,5 bodu.
Hurá 4,5 – 1,5 !
Nedlouho po časové kontrole jsem skončil i já. Ve střední hře se mně povedlo utkat matovou síť, ze které se soupeř dostal jen obětí kvality a v následné koncovce V+V x V+J při 5 pešcích na šachovnici jsem doklopýtal k výhře.
Poslední dohrával Jaromí Pesr. V dlouhé a bojovné partii s nejzkušenějším vyšehradským matadorem panem Hašplem černými hrál dobře, vyrovnal, pak však bohužel přišel jeden nepozorný tah, čehož bohužel soupeř beze zbytku využil.

Hotovo, Vyšehrad dobyt, vítězíme 5,5 – 2,5 a upevňujeme si 1.místo v celkovém pořadí.

Doufám, že i dnešní zápas 4.kola I.třídy bude pro nás úspěšný a i druhé družstvo ŠK DP Praha VŠFS II zvítězí.

Nastupujeme doma (VŠFS) proti Oaze, přijďte nás od 18 hodin podpořit.

 

ŠK Sokol Vyšehrad E ŠK DP Praha – VŠFS I
Vodička Vlastimil (–Z) 2076F 0 1 2248F Jurásek Miroslav (H-Z)
Řehák Martin (H-Z) 2094F ½ ½ 2239F Tuma Jakub (H-Z)
Kalivoda Jaroslav (–Z) 2052F 0 1 2174F Seifarth Robert (–Z)
Jirman Pavel (V–) 1992F 0 1 1989F Kučera Tomáš (–Z)
Hašpl Miroslav (–Z) 2013F 1 0 2014F Pesr Jaromír (–Z)
Forman Miroslav (H–) 1850F 0 1 1961F Matějka Vladimír (–Z)
Šlechta Karel (–Z) 1906F ½ ½ 1973F Kříž Pavel
Novotný Josef (–Z) 1945F ½ ½ 1819F Kozák Martin

Tomáš Kučera

Posted on: 9.2.2017Rita